eKonferencja edukacyjna

eLearning w edukacji wczesnoszkolnej

Jak podejść do nauczania zdalnego z dziećmi najmłodszymi? W jaki sposób się z nimi komunikować? Jak konstruować zadania? I jak skutecznie pokonać wszystkie wyzwania, jakie stawia nauczanie wczesnoszkolne online?

eKonferencja „eLearning w edukacji wczesnoszkolnej” to już czwarta edycja wydarzenia zorganizowanego pod szyldem www.zdalnelekcje.pl, którego ideą jest pomoc szkołom, nauczycielom i dyrektorom placówek w organizacji łatwej i skutecznej edukacji zdalnej.

Nauczanie na odległość niesie ze sobą wiele wyzwań, szczególnie w przypadku dzieci najmłodszych, które najdotkliwiej odczuwają brak bezpośredniego kontaktu ze swoimi nauczycielami. Skuteczne przekazanie wiedzy, odpowiednie skonstruowanie poleceń i wykorzystanie technologii do utrzymania relacji ze swoimi uczniami to najważniejsze zadania każdego nauczyciela w tym trudnym czasie.

Aby te zadania ułatwić i pokazać sprawdzone metody, do udziału w eKonferencji zaprosiliśmy znakomitych prelegentów: nauczycieli, wykładowców, pedagogów i superbelfrów, którzy na co dzień zajmują się edukacją wczesnoszkolną oraz tematem e-learningu. Wspólnie z nimi przedstawimy praktyczne rozwiązania, udzielimy licznych wskazówek i udowodnimy, że edukacja na odległość może być łatwa i skuteczna.

Zdalna edukacja wczesnoszkolna wyzwaniem dla nauczycieli?
prof. UW dr hab. Małgorzata Żytko
Jak konstruować i przekazywać zadania najmłodszym uczniom w pracy zdalnej?
Sabina Piłat
Nuda nie dotyczy tego, który liczy, 
czyli jak wykorzystuję materiały interaktywne w edukacji matematycznej
Karolina Ryżowicz
Cogito w „koronie” – z doświadczeń szkoły freinetowskiej
Marzena Kędra
Kreatywna matematyka. Jak podążać za pomysłowością dzieci?
Agata Ludwa
Zdalne nauczanie szyte na miarę
Monika Walkowiak

Coś do zdalnego nauczania bez logowania
Aleksandra Schoen-Kamińska

Partnerzy konferencji: