Bezpieczna platforma do nauki zdalnej oraz sprawdzone materiały edukacyjne

Dzwonek.pl

Nauka stacjonarna, zdalna, a może hybrydowa? Wybierając platformę Dzwonek.pl, zapewniasz swojej szkole dostęp do nowoczesnych, sprawdzonych i bezpiecznych narzędzi i rozwiązań w każdych okolicznościach. Co więcej Dzwonek.pl to także bogate repozytorium e-podręczników, ćwiczeń i innych interaktywnych treści edukacyjnych, które sprawdzą się zarówno w klasie, jak i w domu podczas nauczania na odległość lub hybrydowo.

Jak wygląda praca i nauka z Dzwonek.pl?

Dzwonek.pl to platforma edukacyjna klasy LMS (ang. learning management system), która integruje liczne funkcje potrzebne w nowoczesnej edukacji w jedno spójne i efektywne narzędzie, odpowiadając przy tym na wszystkie najważniejsze zapotrzebowania administracji oświatowej, uczniów i nauczycieli. W tym szczególnie na nowe oczekiwania związane z edukacją zdalną i hybrydową.

Najważniejsze funkcje platformy Dzwonek.pl

Zarządzanie pełną strukturą szkoły

W strukturze szkoły stworzonej na Dzwonek.pl swoje odbicie znajdują poszczególne klasy, przedmioty szkolne oraz wychowawstwo, a także role ucznia, nauczyciela oraz rodzica

Bogata biblioteka e-podręczników

Dzwonek.pl to także obszerny zbiór interaktywnych materiałów edukacyjnych od różnych wydawców dla wszystkich etapów szkolnych, a także zasoby do nauki języków obcych

Bezpieczna komunikacja

Dzwonek.pl pozwala również na bezpieczną komunikację w ramach danej szkoły. Nauczyciele i uczniowie mogą w tym celu wykorzystać system poczty elektronicznej oraz czatu

Zlecanie zadań uczniom

Platforma umożliwia w łatwy sposób zlecać zadania uczniom w oparciu o bibliotekę edukacyjnych materiałów interaktywnych dostępnych na platformie, a także z wykorzystaniem własnych plików

Monitorowanie pracy uczniów

Pracując z platformą Dzwonek.pl, możesz w łatwy i precyzyjny sposób monitorować wyniki oraz stan wiedzy wszystkich swoich uczniów, w oparciu o automatycznie generowane raporty indywidualne oraz grupowe

Integracja z portalem eKreda.pl

Platforma Dzwonek.pl jest w pełni kompatybilna z narzędziem eKreda.pl, czyli bezpłatnym portalem służącym do tworzenia własnych e-podręczników i interaktywnych zasobów edukacyjnych

Czy wiesz że?

Dzwonek.pl to jedyna platforma LMS, która oferuje materiały edukacyjne od różnych wydawców. W repozytorium znajdują się e-podręczniki, zbiory ćwiczeń, kursy językowe i inne multimedialne pomoce edukacyjne dla każdego etapu szkolnego. Na platformie swoje zasoby proponują m.in. oficyny np. MAC Edukacja, Klett Polska, Pons, firmy edukacyjne np. Moje Bambino, a także instytucje oświatowe, takie jak ODN Poznań czy Fundacja Sztuka Uczenia.

Nowe i rozbudowane funkcje platformy

Dzwonek.pl Premium

Chcesz zabezpieczyć swoją szkołę na konieczność zamknięcia placówek i przeniesienia edukacji w środowisko wirtualne? Wybierz Dzwonek.pl Premium, czyli nowe i rozbudowane funkcje platformy – takie jak wirtualna klasa i raportowanie pracy zdalnej – które powstały po to, aby zapewnić nowoczesną, bezpieczną i skuteczną edukację na odległość, zarówno w czasie zamknięcia szkół, jak i podczas realizacji idei blended learningu (nauczania hybrydowego).

Dlaczego warto wybrać Dzwonek.pl Premium?

Wirtualna klasa, czyli lekcje wideo

Wirtualna klasa, czyli lekcje wideo

Wirtualna klasa to bezpieczne i stabilne rozwiązanie pozwalające na prowadzenie wideo-lekcji (zdalna edukacja synchroniczna) oraz aktywizacji uczniów na odległość. Pracując z wirtualną klasą, nauczyciel otrzymuje do dyspozycji także wirtualną tablicę, którą może współdzielić z uczniami, możliwość udostępniania ekranu oraz korzystania z biblioteki zasobów na Dzwonek.pl. Uczniowie mogą natomiast używać czatu, zgłaszać swoją aktywność w postaci wirtualnego „podniesienia ręki”, a także – po wcześniejszym przyzwoleniu przez nauczyciela – korzystać z własnej kamery i mikrofonu.

Komunikacja w ramach danej klasy i przedmiotu

Komunikacja w ramach danej klasy i przedmiotu

W ramach wersji premium platformy Dzwonek.pl nauczyciele otrzymują również dostęp do specjalnego panelu, który pozwala na komunikację, publikowanie postów oraz przesyłanie plików w ramach danej klasy i przedmiotu.

Dokumentowanie pracy zdalnej

Dokumentowanie pracy zdalnej

Szkoły korzystające z wersji premium platformy Dzwonek.pl gwarantują także swoim nauczycielom prosty sposób na dokumentowanie i rozliczanie się z pracy zdalnej. Nauczyciele mogą wygenerować raport dla dyrektora placówki lub organu prowadzącego podsumowujący ich aktywność na platformie edukacyjnej.

Opieka i szkolenia

Opieka i szkolenia

Użytkownicy Dzwonek.pl Premium mogą liczyć także na pomoc dedykowanego opiekuna wdrożenia platformy, gwarancję reakcji do 48h wsparcia technicznego oraz dodatkowe materiały szkoleniowe, a w przypadku większych wdrożeń także na szkolenia stacjonarne.

Zobacz zdalną lekcję opartą na Dzwonek.pl Premium i Wirtualnej klasie

Jak uczyć matematyki w czasie zamknięcia szkół? Jak korzystać z platformy edukacyjnej LMS w nauce na odległość?

Pani Karolina pokazuje, że e-learning nie musi polegać na wysyłaniu setek maili i kręceniu ekranu komórką. Przeprowadzenie wirtualnych zajęć w efektywny sposób może być całkiem proste! Obejrzyj zapis lekcji o graniastosłupach!

Wybierz Dzwonek.pl Premium dla swojej szkoły

Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego Dzwonek.pl Premium

Zadbaj o dostęp do nowoczesnych narzędzi w Twojej szkole. Wypróbuj Dzwonek.pl Premium i przekonaj się, że nauka na odległość może być łatwa, efektywna i co najważniejsze bezpieczna.

W ramach okresu próbnego dana placówka otrzyma bezpłatny dostęp do Dzwonek.pl Premium na czas 30 dni. Aby otrzymać dostęp do okresu próbnego lub uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z nami, korzystając z formularza poniżej.

Dzwonek.pl Premium już za mniej niż 1,25 zł brutto za ucznia miesięcznie!

Nowoczesne rozwiązania dla edukacji są teraz dostępne dla każdego! Dzwonek.pl Premium to wyjątkowo korzystny pakiet do nauczania stacjonarnego, zdalnego i hybrydowego, którego koszty dostosowane są do rozmiaru danej szkoły.

Skorzystaj z platformy Dzwonek.pl Premium i dostępnych na niej zasobów edukacyjnych, aby przygotować swoich uczniów i nauczycieli na każdą ewentualność. 

W celu uzyskania szczegółowej kalkulacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami lub kliknij poniżej, aby zapoznać się z pełnym cennikiem.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zobacz nagrania z e-konferencji edukacyjnych, podczas których dyrektorzy szkół, superbelfrzy i inni eksperci wykorzystujący technologie w szkolnictwie udzielali wskazówek na temat organizacji edukacji na odległość oraz pokazywali sprawdzone metody i pomysły na lekcje zdalne.

Obejrzyj wystąpienia Oktawii Gorzeńskiej, Dawida Łasińskiego, Sylwii Mądrej, Joanny Gadomskiej i wielu innych specjalistów, którzy pokazali z jakich narzędzi i zasobów sami korzystają, powiedzieli, co działa, a czego należy unikać i przekonaj się, że łatwa i skuteczna nauka na odległość jest jak najbardziej możliwa. Wybierz poniżej interesujący temat e-konferencji.

Do nauki stacjonarnej, zdalnej i hybrydowej

Materiały edukacyjne

Wybierając narzędzia do edukacji zdalnej, hybrydowej czy stacjonarnej, zadbaj o dostęp do nowoczesnych zasobów edukacyjnych – najlepiej takich, które będą współpracować z funkcjonalnościami platformy edukacyjnej. Dzięki temu nauczanie na odległość będzie jeszcze wygodniejsze i skuteczniejsze!

Z taką właśnie ideą powstał Dzwonek.pl i dostępne na nim materiały edukacyjne. Korzystając z platformy, możesz nie tylko posługiwać się gotowymi zasobami interaktywnymi podczas prowadzenia lekcji, ale też w łatwy sposób zlecać uczniom zadania. Kliknij w zakładki poniżej, aby poznać polecane programy.

  • PRACOWNIE PRZEDMIOTOWE
  • PLANSZE PRZYRODNICZE
  • PRACOWNIE MODUŁOWE

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe

Seria MPP to zestawy najnowocześniejszych materiałów multimedialnych, które zostały stworzone z myślą o realizacji atrakcyjnych lekcji z wykorzystaniem komputerów, tabletów i tablic interaktywnych. Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to zgodne z podstawą programową zasoby, wypełnione zróżnicowanymi ćwiczeniami, symulacjami, filmami oraz grami edukacyjnymi, a także ekranami do pracy grupowej.

Multimedialne Pracownie Przedmiotowe to przeznaczone dla szkół podstawowych zasoby w postaci tysięcy interaktywnych ekranów zawierających zarówno wiedzę teoretyczną, jak i zagadnienia praktyczne. Nauczyciel może je wykorzystać do prezentowania danych zagadnień, a dzięki licencjom dla klas, mogą z nich korzystać także uczniowie do pracy indywidualnej – w formie ćwiczeń podczas zajęć (stacjonarnych, na odległość, hybrydowych) lub w charakterze testów i prac domowych.

Interaktywne Plansze Przyrodnicze

Seria IPP sprzedawana w charakterystycznych tubach to wszystko, czego potrzebuje nauczyciel szkoły podstawowej, aby wytłumaczyć nawet najtrudniejsze zagadnienia – łatwo, skutecznie i w sposób atrakcyjny dla każdego ucznia.

Multimedialna zawartość serii IPP to interaktywne plansze, symulacje i inne pomocne treści do wykorzystania podczas prowadzenia zajęć z przedmiotów: Biologia, Chemia, Fizyka, Geografia.

Interaktywne Plansze Przedmiotowe to materiały prezentacyjne, stanowiące doskonałe wsparcie nauczyciela również podczas przeprowadzania lekcji zdalnych – pozwalają w zrozumiały, przejrzysty i bardzo wygodny sposób przedstawić uczniom omawiane zagadnienia. Wysoka interaktywność zasobów pozwala uczniom w sposób aktywny, obrazowy i niemal namacalny zapoznać się z prezentowanymi treściami, które często bywają dla nich abstrakcyjne.

Zestawy LaboLAB, czyli tradycyjne oraz wirtualne laboratorium

Zestawy LaboLAB to świetna propozycja dla szkół, które wyposażają swoje pracownie przyrodnicze i chcą zadbać także o dostęp do multimedialnych zasobów, które można wykorzystać w edukacji na odległość.

Taki zestaw to przede wszystkim kompletne wyposażenie pozwalające na przeprowadzenie dziesiątek doświadczeń dla całej klasy, szczegółowe instrukcje i poradniki, a także treści multimedialne, takie jak: interaktywne ćwiczenia oraz symulacje różnych doświadczeń i projektów naukowych, które są wyjątkowo przydatne, kiedy dostęp do szkolnej pracowni, a tym samym wykonanie eksperymentu, jest niemożliwe.

Chemia
Struktura i właściwości materii – 21 lekcji

W ramach tego modułu uczniowie analizują fizyczne oraz chemiczne właściwości materii, zmiany stanu skupienia, zmiany fizyczne i chemiczne oraz zachowanie materii.

Biologia
Życie w ekosystemach – 17 lekcji

Moduł wprowadza uczniów w zagadnienie różnorodności organizmów żywych oraz tego, jak rośliny i zwierzęta adaptują się do warunków środowiska. Uczniowie dowiadują się również, czym jest zdrowy ekosystem.

Fizyka
Energia. To działa! – 23 lekcje

Uczniowie poznają różne rodzaje energii oraz dowiadują się, jak się ona zmienia. Analizują energię, jaką wytwarzają ich ciała, energię potencjalną i kinetyczną, ruch fal oraz alternatywne formy energii.

4 przedmioty, 9 zestawów, setki materiałów

LaboLAB to dziewięć zestawów do nauczania biologii, chemii, fizyki i geografii, które są nieocenioną pomocą podczas prowadzenia zarówno lekcji stacjonarnych, jak i zajęć na odległość lub hybrydowo. Dzięki multimedialnej zawartości zestawów nauczyciel może z łatwością zorganizować wirtualne laboratorium, a przy pomocy scenariuszy zajęć prowadzić liczne projekty badawcze.

Skontaktuj się ze specjalistkami od nowoczesnej edukacji

Potrzebujesz pomocy w wyborze odpowiednich programów i narzędzi dla swojej szkoły? Chcesz wziąć udział w dedykowanym szkoleniu i zobaczyć, jak wygląda nowoczesna edukacja w praktyce? Skontaktuj się z naszymi specjalistkami, które odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania oraz dostarczą dodatkowych informacji.

Magdalena Zdrojewska
magdalena.zdrojewska@learnetic.com
tel. 666 405 255

Katarzyna Pękala
katarzyna.pekala@learnetic.com
tel. 888 326 001

Learnetic SA
ul. Azymutalna 9
80-298 Gdańsk
www.learnetic.pl