Cykl e-konferencji edukacyjnych

Zdalni nauczyciele
i zdalni uczniowie

Metodyka e-learningu, czyli jak należy uczyć
z wykorzystaniem rozwiązań e-learningowych

Drodzy edukatorzy,

dziękujemy za udział w serii konferencji dotyczących metodyki nauczania e-learningu pt. „Zdalni nauczyciele i zdalni uczniowie”. 

Tematyka spotkań była efektem rozmów z nauczycielami i uczniami, którzy wykazali, iż jednym z największych niedostatków w czasie zamknięcia szkół był brak wiedzy na temat tego, jak należy uczyć z wykorzystaniem rozwiązań e-learningowych. Nauczyciele, trenerzy i edukatorzy zostali zalani falą apek, portali, komunikatorów, jednak szybko odkryli, że nawet najlepsze narzędzia nie umożliwią przełożenia tradycyjnej lekcji w świat wirtualny 1:1. 

Dlatego, o ile ciężko jest zapewnić wysokiej jakości sprzęt, czy znaleźć narzędzia, które wypełnią deficyty społeczne powstałe po zaprzestaniu spotkań tete a tete, o tyle nabycie wiedzy na temat metodyki zdalnego nauczania jest relatywnie łatwym sposobem na podniesienie komfortu uczenia i nauczania.

Zapisz się do newslettera i odbierz prezent powitalny

Otrzymuj informację o takich i podobnych wydarzeniach, a także pobierz prezent powitalny w postaci najnowszej publikacji prof. Walter oraz prof. Pyżalskiego, zapisując się do naszego newslettera.

Nagrania wystąpień z pierwszej edycji konferencji

Otwierająca cykl spotkań konferencja dotyczyła najważniejszego elementu edukacji na odległość, czyli metodyki e-learningu. Prelegenci przedstawili, w jaki sposób podnieść zarówno jakość, jak i komfort uczenia i nauczania.

Nagrania wystąpień z drugiej edycji

Druga edycja bezpłatnej konferencji dotyczącej metodyki nauczania w ramach e-learningu pt. „Zdalni nauczyciele i zdalni uczniowie” odbyła się pod hasłem Zdalne ocenianie pod lupą, czyli o roli informacji zwrotnej w edukacji. Zaproszeni prelegenci pokazali, jak rzetelnie ewaluować postępy podopiecznych, a także jak konstruować informację zwrotną w środowisku on-line, która efektywnie zmotywuje każdego ucznia.

Nagrania wystąpień z trzeciej edycji

Trzecia edycja bezpłatnej konferencji dotyczącej metodyki nauczania w ramach e-learningu pt. „Zdalni nauczyciele i zdalni uczniowie” odbyła się pod hasłem Edukacja zdalna i co dalej? Uczeń i nauczyciel po kryzysowej edukacji zdalnej. Jak bardzo zmienił się obraz nauczania w czasie pandemii? Jak wyglądać będzie szkoła po zakończeniu tej kryzysowej sytuacji? Na te i inne pytania odpowiedzieli zaproszeni prelegenci – edukatorzy, pasjonaci, superbelfrzy i specjaliści od nowoczesnych technologii w edukacji.

Nagrania wystąpień z czwartej edycji

Czwarta edycja bezpłatnej konferencji dotyczącej metodyki nauczania w ramach e-learningu pt. „Zdalni nauczyciele i zdalni uczniowie” odbyła się pod hasłem Jak uczyć kompetencji cyfrowych? Wspólnie z zaproszonymi gośćmi staraliśmy się opowiedzieć, dlaczego rozwijanie kompetencji TIK jest tak ważne oraz jak robić to skutecznie i z głową.

Prezent powitalny

Każda zapisana osoba otrzyma od nas elektroniczną wersję najnowszej publikacji prof. Walter oraz prof. Pyżalskiego pt. „Audyt pedagogiczno-technologiczny platform edukacyjnych”. To szczególnie ważne opracowanie skierowane przede wszystkim do organów prowadzących, wydziałów oświaty i szkół, które szukają narzędzi stworzonych z myślą o e-learningu.

Zapisz się do newslettera, aby otrzymać prezent powitalny.

Sponsor konferencji